Dzień Dziadka obchodzony jest jeden dzień po Dniu Babci, czyli 22 stycznia. Zakłada się, że święto dotarło do naszego kraju z Ameryki, a za jego początek uznaje się rok 1981. Jest równie ważny, jak święto Dnia Babci, mimo że pojawiło się niecałe 20 lat później.
Tak naprawdę Dzień Dziadka, oprócz tego, że zaczęto je obchodzić z dużym opóźnieniem, niczym nie różni się od tradycyjnych uroczystości, jakie mają miejsce podczas Dnia Babci. Wnuczęta składają życzenia swoim dziadkom, recytują wiersze, śpiewają piosenki i często wręczają im drobne upominki. Należy zaznaczyć, że bardzo często Dzień Babci i Dzień Dziadka łączy się ze sobą, zwłaszcza podczas przeprowadzania tych świąt w szkole lub w przedszkolu. Dziadkowie wraz z babciami zostają zaproszeni przez swoich wnuków do szkół na krótkie inscenizacje i występy artystyczne. Dla dziadków i babć 21 i 22 stycznia to bardzo ważne daty, ponieważ w te dni szczególnie odczuwają to, że są komuś potrzebni. Nie da się ukryć, że dla wielu z nich dzień ten jest bardzo wzruszający.
W Ameryce Dzień Dziadka i Babci obchodzi się tego samego dnia. Święto funkcjonuje pod angielską nazwą National Grandparents Day (Narodowy Dzień Dziadków). W Stanach Zjednoczonych Dzień Dziadka ustanowiony został w 1978 roku, a przypada na pierwszą niedzielę po Święcie Pracy, czyli pierwszy poniedziałek września. W Rosji również Dzień Babci i Dziadka przypada w tym samym dniu. Z kolei w Wielkiej Brytanii święto dziadków obchodzone jest w pierwszą niedzielę października.